مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خوی با اشاره به مراسم طرح سراسری اوقات فراغت گفت: این مراسم با حضور مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان،امام جمعه شهرستان خوی، مدیران و رابطین کانون های فرهنگ
مراسم طرح سراسری غنی سازی اوقات فراغت در دفتر امام جمعه برگزار شد

مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خوی با اشاره به مراسم طرح سراسری اوقات فراغت گفت: این مراسم با حضور مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان،امام جمعه شهرستان خوی، مدیران و رابطین کانون های فرهنگی هنری مساجد در شب عید غدیر خم در محل دفتر امام جمعه برگزار گردید.

به گزارش دفتر کانون های فرهنگی هنری مساجد، حجت الاسلام والمسلمین اباذر بیگی، مسئول دبیرخانه ستاد نظارت بر کانونهای فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی در این مراسم  گفت: کانون ها از دل مساجد به تبعیت از صدر اسلام شکل گرفته اند و با بهرمندی از برکات مساجد در مسیر اعتلای ارزش های اسلامی و فرهنگی تلاش می کنند.

وی با بیان اینکه خوی شهر مقدس و دارالمومنین است، تصریح کرد:قطار اسلام و ولایت در حال حرکت است و بدون شک در این مسیر با مشکلات بسیاری روبرو خواهیم که که همه آنها با تاسی از ولایت فقیه به امید خدا به پایان می رسد. از مشکات نهراسیم که که همواره الماس بعد از فشار های سخت محیطی و گرمای بی رحم هسته زمین به قیمت و درخشش می رسد.

این مسئول گفت: 189 باب کانون فرهنگی و هنری در شهرستان خوی فعالیت مستمر دارند پس می توانیم با تکیه بر این ظرفیت خوب از همکاری و تعامل دیگر سازمان ها و نهاد ها نیز بهره ببریم.

وی خاطرنشان کرد: در گام دوم انقلاب و در رونق بیشتر مساجد همه مدیران باهم تلاش خواهیم کرد چرا که سختی و آسانی در کارهای فرهنگی همیشه دو یار دیرین هستند.

در ادامه حجت الاسلام  والمسلمین سید رضی شکوری، امام جمعه خوی نیز به ایراد سخنرانی پرداختند و گفتند:باید با مطالعه و پژوهش و دانش در فعالیت های فرهنگی اقدام کرده و از اجرای برنامه های تکراری و فاقد محتوای آموزنده پرهیز کنیم.

این مسئول اضافه کرد: امامان جماعت بصورت تکراری در مساجد سخنرانی می کنند و این کار باعث سستی مراسم در مساجد می شوند و جوانان و نوجوانان تحصیل کرده ما رغبت شرکت در مراسم و سخنرانی های مسجدی را ندارند.

شکوری خاطرنشان کرد: مدیران کانون  نباید در مورد نماز های جمعه و جماعت بی تفاوت باشند و باید با هر راهکاری که می دانند زمینه حضور جوانان در نماز جمعه و جماعت را فراهم کنند.

 

وی گفت: یکی از راه های درمان فرهنگی و اسلامی در جامعه، تقویت مسجد و نماز جماعت است.

بازدید : 767
امتیاز : نتیجه : 4 امتیاز توسط 94 نفر مجموع امتیاز : 452

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

نشانی پستی

استان آذربایجان غربی- شهرستان خوی- بلوار شیخ نوایی- مجتمع فرهنگی و هنری اداره ارشاد خوی- طبقه اول- دفتر کانون های مساجد منطقه ویژه شهرستان خوی

                تلفن: 36362601-044                          فاکس: 36335625-044                                                آدرس پست الکترونیکی: dkmkhoy@yahoo.com        قالب وبلاگ